Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » AB Kapsamında Galaxy Tab 10.1’e Konan Satış Yasağına Dair Samsung’un Açıklaması

AB Kapsamında Galaxy Tab 10.1’e Konan Satış Yasağına Dair Samsung’un Açıklaması

Samsung Galaxy Tab 10.1 tabletin Avrupa Birliği kapsamında geçici olarak satışının durdurulmasına ilişkin ilk açıklama Samsung cephesinden geldi.

Bugün sizlere duyurduğumuz üzere Samsung tarafından üretilen Android tablet serisinin son ürünü olan Galaxy Tab 10.1 satışları Avrupa Birliği ülkelerinde tedbir amaçlı durdurulmuştu.

Bu gelişme üzerine ilk açıklama Samsung Halkla İlişkiler Direktörü Kim Titus tarafından geldi:

Samsung mahkemenin kararından dolayı hayal kırıklığına uğraşmıştır, Almanya’da devam etmekte olan yasal süreç boyunca fikri mülkiyet haklarımızı savunmak için hızlı bir şekilde harekete geçme niyetindeyiz ve tüm dünyada da bu hakları aktif bir şekilde savunmaya devam edeceğiz.

Yasak talebi Samsung’a herhangi bir bildirimde bulunmadan iletilmiş, karar da Samsung’dan herhangi bir savunma veya duruşma isteği olmaksızın verilmiştir.

[format] Samsung’un yenilikçi mobil iletişim cihazlarının Avrupa’da ve dünya genelindeki müşterilere ulaştığından emin olmak için gerekli olan tüm önlemleri alacağız.

Almanya’daki mahkeme tarafından alınan karar Avrupa veya herhangi bir yerdeki mahkemelere yapılan diğer yasal başvuruları hiçbir şekilde etkilememektedir. [/format]

Kaynak: Teknoblog

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.