Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » İnceleme » Acer Iconia Tab A500, İlk İzlenim – Ön İnceleme

Acer Iconia Tab A500, İlk İzlenim – Ön İnceleme

Daha önce A100 serisindeki 7 inçlik ürününü anlattığımız Acr firmasının Iconia serisinde bu sefer değerlendirme noktasına 10.1 inç boyutundaki Iconia A500 ü alıyoruz.

Android 3.0 işletim sistemini kullanarak piyasaya sürülen tablet bilgisayarlardan bir tanesi olan Iconia Tab A500 bu noktada birçok ürün ile eşdeğer bir performans sağlamayı garantilemiş gibi görünüyor.

Acer A500 gibi bir dış tasarıma sahip olan A500 modelinde biraz daha köşeler yuvarlanmış ve daha oval bir yapı sağlanmış. Ekran tercihini kapasitif ekrandan yana kullanan firmanın üründeki dokunmatik özelliğini çok beğendik açıkçası. 1280 x 800 piksel çözünürlük sunan ve çoklu dokunmayı tanıyabilen makine oldukça başarılı bir ekran performansı sergiliyor.

Tablet üzerine yerleştirilen stereo hoparlörlerin dışında HDMI bağlantısı ve mikro SD kart desteği de ürünle birlikte gelen bazı detaylar. Nvidia Tegra 250 çift çekirdekli işlemci seti ile gelen üründe 1 GHz hızında bir işlemci kullanılmış. Android 3.0 Honeycomb işletim sistemini kullanan tablet bilgisayarımızda 1 GB kapasiteli DDR2 ara bellek (RAM) tercihi yapılarak oldukça başarılı bir performans sağlanmış durumda. Dâhili olarak sağlanan 16 GB hafızanın yanında 32 GB a kadar olan kartları destekleyen arttırılabilir mikro SD ünitesi de kullanıcı için oldukça başarılı bir çözüm sunuyor.

Android 3.0 işletim sistemi üzerinde Acer tarafından düzenlemeler yapılmış Acer UI adındaki bir ara yüzü kullanan cihaz bu anlamda bir miktar özelleştirilmiş bir işletim sistemine sahip diyebiliriz. Bu Android tablet üzerinde hareket algılayıcı, yakınlık algılayıcı ve jiroskop bütünleşik edilmiş halde sunuluyor.

802.11n kablosuz ağ standardını destekleyerek Wi-Fi ağlara hızlı bir bağlantı özelliği sunan üründe 3G bağlantısı da unutulmamış. Yani hem evde hem dışarıda size internet direkt sağlanıyor olacaktır.

İçerisinde bazı özel yazılımların bulunduğu bu Acer tablet üzerinden HDMI çıkışı ile televizyon ünitenize rahatlıkla bağlanabiliyorsunuz. Kamera ile çekilen veya indirilen görüntü, fotoğraf ve diğer içerikleri kaliteli bir biçimde izleyebiliyorsunuz. Cihazın kamera seçimlerinde arkada 5 MP çözünürlükte ve HD video çeken bir kamera seçilmiş durumda. Ön kamera ise 2 MP görüntü kalitesine sahip.

Genel olarak baktığımızda Android 3.0 sürümünü kendine özgü bir ara yüz ile sunan üründe 10.1 inçlik TFT LCD ekran oldukça başarılı sonuçlar veriyor. İşlemcisi ve hafızası sayesinde başarılı ve hızlı bir performans sağlayan ürün rakipleri arasında sivrilecek bir özelliğe sahip olmasa da oldukça başarılı bir kullanım sağlıyor.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.