Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » Amazon Kindle Fire Hızlı Çıktı!

Amazon Kindle Fire Hızlı Çıktı!

Yaklaşık bir hafta önce ABD’de satışa çıkan Amazon Kindle Fire tablet, ilk beş gün boyunda iki yüz elli binlik satış sayısına ulaşarak kayda değer bir çıkış yapmış oldu.

Amazon tarafından duyurulan ve sizlere de aktardığımız ilk Amazon tablet olma özelliğini de taşıyan Kindle Fire isimli cihaz, TechCrunch’ın haberine göre satışa sunulmasının ardından geçen beş gün sonunda iki yüz elli binlik satış seviyesine ulaştı. Giriş seviyesinde özelliklere sahip olmasına rağmen $199 gibi uygun bir fiyatla satılmasının büyük bir rol oynadığını düşündüğümüz bu satış rakamları başarılı sayılabilecek boyutta.

Amazon cephesinden çıkan ilk Android tablet pc olma özelliğini de taşıyan ürün iPad ile karşılaştırılıyor olsa da sahip olduğu özellikler bakımından iPad cihazlardan oldukça uzak. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan teknoloji tüketicileri için ürünün fiyatı oldukça cezbedici olmalı. Diğer yandan giriş seviyesinde olan bir cihazın bu kadar çok satmasında Amazon isminin de çok büyük rol oynadığını eklemek gerekiyor. Zira firma, tablet sektörüne sadece cihaz yönünden değil, uygulama ve yazılım yönünden de büyük bir hareket getireceğinin sinyallerini veriyor ve muhtemelen tüketiciler bunu da dikkate alıyorlar.

Amazon Kindle Fire tablet, Türkiye sınırlarına şu anda girmeyeceğe benziyor ancak ilerleyen dönemlerde Amazon’un pazarlarını genişletmesiyle birlikte ürünü resmî olarak Türkiye’de de görmek mümkün olabilir.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.