Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » Amazon’dan Giriş Seviyesinde Tablet: Kindle Fire

Amazon’dan Giriş Seviyesinde Tablet: Kindle Fire

Amazon, uzun süredir beklenen tablet cihazlarına ait ilk ürünü olan Kindle Fire tablet bilgisayarı geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Jeff Bezos tarafından gerçekleştirilen ve birkaç kitap okuma cihazının daha tanıtıldığı etkinlik sonucunda tablet bilgisayar sektörüne merhaba diyen Amazon, bu sektörde oldukça iddialı olacağa benziyor. Özellikle de cihazın $199 ile ABD’de satılmaya başlanacak olması sektördeki fiyat dengelerini değiştirebilecek nitelikte bir hamle.

Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanması beklenen ürünün Honeycomb işletim sistemine sahip olmaması eksi bir özellik. 7 inçlik ekran boyutuna sahip olan üründeki bu ekran kapasitif LCD yapısıyla dikkat çekiyor. Diğer yandan ekranın çoklu dokunmatik değil de ikili (iki noktalı) dokunmatik olması ciddi bir dezavantaj. Çift çekirdekli bir işlemcinin yer aldığı üründe kamera, 3G desteği ve mikrofon donanımları da yer almıyor. Bununla birlikte WiFi desteği üründe mevcut.

Google ile birlikte Amazon Silk isimli bir çalışmanın yürütüldüğü ve bu çalışma sonrasında verilecek hizmet ile kullanıcılara farklı bir tarayıcı deneyimi yaşatılacağı ifade edildi. Tablet çalışmalarının bu yönüne bakacak olursak, Amazon Market isimli şirketin kendisine has uygulama marketi cihazda yer alacak. Ancak kullanıcılar Android Market bağlantısı da kurabilecekler. Kindle Store, Amazon MP3, Amazon Cloud Player, Amazon Cloud Drive ve Kindle Cloud Reader cihazla birlikte kullanıcıların yaralanabileceği Amazon servisleri olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bunların yanı sıra Amazon’un iddialı olduğunu gösterecek asıl tabletin bu olmadığını eklememizde fayda var. Zira birçok açıdan zayıf yönlere sahip olan bu Amazon tablet, 10 inçlik daha güçlü donanıma sahip olması beklenen yeni Android tablet cihazların habercisi niteliğiyle öne çıkıyor. Amazon Cotoye ve Amazon Hollywood isimlerini taşıması beklenen yeni ürünlerin 2012 yılının ilk aylarında tanıtılması ve fiyatlarının da çok yüksek olmaması bekleniyor.

$199 etiket fiyatıyla satışa çıkacağı açıklanan Amazon Kindle Fire tabletin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ve olası fiyatı belli değil.

Kindle Fire tanıtım videosu

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.