Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » Kayan Manşet » Android Tablet PC Nasıl Sıfırlanır ve Tablete Format Atılır?

Android Tablet PC Nasıl Sıfırlanır ve Tablete Format Atılır?

Android tablet PC cihazlara fazla yüklendiğinizde cihazda yavaşlamalar söz konusu olabilir. Ayrıca tabletinizin markasına, modeline ve performansına bağlı olarak bazı oyunların yüklenmesinde, açılmasında ve benzeri konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Hatta bazen bir uygulama çalışmakta olduğu sırada durabilir ve hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz.

Android tabletinizde bu gibi durumlar mevcutsa  ya da kullanım açısından rahatsızlık veren ve cihaza çok sayıda uygulamanın yüklü olmasından kaynaklanan aşırı bir yavaşlama varsa şimdi anlatacağımız format atma yani sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem, son derece kolay ve kısa süren bir işlem olmakla birlikte tüm verileri sileceği için Android tabletinizde bulunan tüm klasör, dosya vb. verileri yedeklemenizi öneririz. Bunun için yüksek kapasiteli bir harici bellek kullanabilirsiniz. Ayrıca tabletiniz bu işlem sonucunda fabrika ayarlarına döndürüleceği için Google hesaplarınız, e-posta hesaplarınız da silinecektir. Bu yüzden veri kaybı yaşamayacağınız şekilde bir ön kontrol yapmanızı öneriyoruz.

Başlıyoruz!

 

android tablet sifirlama ve format atma 1

İşleme başlamadan önce cihazınızın şarj cihazını takın. Sonra “Ayarlar” bölümüne girin. Karşınıza şu ekran gelecek:

android tablet sifirlama ve format atma 2

Burada “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini bulun ve buna tıklayın. Başka seçenekler geldiğini göreceksiniz:

android tablet sifirlama ve format atma 3

Fabrika Verilerine Sıfırla”  ya da “Fabrika ayarlarına sıfırla” işlemini yapan seçeneği bularak buna tıklayın. Burada önce bir bilgilendirme görüntülenebilir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de bu işlemin, tablet bilgisayarınızdaki depolama alanından hangi verilerin silineceğine dair bilgi verilmekte. Ayrıca hangi hesaplarınızda oturum açmış olduğunuz bilgisi de paylaşılmakta.

android tablet sifirlama ve format atma 4

Tableti sıfırla” butonuna tıkladığınız zaman açmış olduğunuz oturumlar kapanır ve tabletinizden silinir. Bu sırada cihazınız kapanacaktır. Bir süre kendiniz açmaya çalışmayınız. Ardından tabletinizin markasına ve modeline bağlı olarak değişmesi kaydıyla tahminen 5-10 dakika süren işlemin ardından tabletiniz açılacaktır. Burada yine cihazı ilk aldığınızda yaptığınız gibi Google hesabınızı girerek ve cihazın saat, takvim gibi ayarlarını yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparak Android tablet pc sıfırlama nasıl yapılır ve tablete nasıl format atılır gibi önemli adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.