Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Uygulama » Android Üzerinde Kuran Oku: Quran Android

Android Üzerinde Kuran Oku: Quran Android

Quran Android, Android tablet ve diğer Android akıllı telefonlar üzerinden Kur’an-ı Kerim okuyabilmenize olanak tanıyan gözde bir mobil uygulamadır.

Cihazınızda Arapça dil özelliği yer almasa da uygulamanın özelliklerinden biri olarak sorunsuz bir şekilde Kur’an-ı Kerim sureleri görüntülenebiliyor ve okunabiliyor. İyi bir arayüze ve font standardına sahip olan Kuran okuma uygulaması ile nerede olduğunuz fark etmeden ibadetinizi gerçekleştirebilir, dininizi yaşayabilirsiniz.

Sadece okuma değil, internet üzerinden uygulamayı kurduktan sonra surelere özel edinebileceğiniz ses dosyaları ile Kuran dinlemek de mümkün kılınıyor. Bu özellik, Kuran öğrenmek konusunda yeni başlangıç yapan kişiler için oldukça ideal. Zira aynı anda okuyup doğru telaffuzunu dinleme şansını yakalıyorsunuz ve okuduğunuz ifadelerin doğruluğunu görmüş oluyorsunuz.

Android tablet ve diğer Android akıllı telefonlar için Quran Android uygulamasını buradan hızlıca indirebilirsiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Toplam 1 Yorum Var

  1. fikiranaliz dedi ki:

    Sanırım bu uygulamada meal falan yok değil mi? Alternatif olabilir mi bilmiyorum ama mesela ben kendi android telime bir tane kuran yukledim. Pek iyi çalışmıyor. Ama onda meal vardı. Bilemiyorum mealsiz kuran ne işe yarar ki! Sonuçta kuran okunup anlaşılsın diye var ( bu bir ayet ) Anlamadan okumuşsun ne olacak…
    Neyse belki meal vardır. İndireceğim en kısa zamanda deneyeceğim….

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.