Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » ASUS Eee Pad Transformer Fiziksel Klavye Sorunu ve Çözümü

ASUS Eee Pad Transformer Fiziksel Klavye Sorunu ve Çözümü

Asus tarafından piyasa sürülen ve kullanıcılarını oldukça memnun eden Asus Eee Pad Transformer serisi ürünler birçok incelemeden sorunsuzca çıkmayı başarmıştı. Ancak bu seride yaşanan bir sorun deneme yapanların dikkatini çekmişti.

Dock ünitesi üzerinde bulunan Türkçe klavyede baş gösteren “ı” harfi sorunu inceleme yapanların buldukları nadir kusurlardan bir tanesi idi.

Yapılan denemelerde bulunan sorun, Türkçe klavyede küçük ı harfinin her türlü yazımda i olarak çıkması idi. Bildiğimiz üzere İngilizce harflerinde küçük ı harfi yoktur. Bu sebeple bu aslında İngilizce klavye için normal bir durumdu. Ancak Türkçe klavyede yaşanan bu sorun ülkemiz kullanıcıları için büyük bir zorluk anlamına gelmekte idi.

İncelemeler sonucunda ortaya çıkarılan bu sorun, Asus tarafından kısa sürede düzeltildi ve çıkarılan bir güncelleme ile Türkçe klavyenin ı ve i harflerini kullanımı bir düzene sokuldu.

Henüz güncelleme yapmamış olanlar için isterseniz kısaca yeni güncellemeyi nasıl yükleyecekleri konusunda kısa bir bilgi vereyim.

Öncelikle Asus tablet bilgisayarınızın Uygulamalar Menüsüne giriş yapınız. Buradan Ayarlar Menüsüne geliyoruz ve Tablet Hakkında yazan kısma giriyoruz. Sağ tarafta bulunan Sistem Güncelleme butonuna tıklıyoruz. İnternet üzerinden güncelleme kontrolü yapan bilgisayar otomatik olarak güncelleme işlemlerine başlıyor. Güncelleme tamamlandıktan sonra otomatik olarak yeniden başlayan bilgisayarda artık “ı” sorunu yok.

Şimdi gönül rahatlığı ve klavye kolaylığı ile Asus Eee Pad Transformer ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Toplam 2 Yorum Var

  1. caghan dedi ki:

    cok isterdim dediginiz gibi gonul rahatligi ile kullanmayi ama nerdee
    Guncellemeyi yaptı zannettim ama simdi de SYSTEM FIRMWARE UPDATE diye bi sey cikti
    Guncelleme falan oldugu da yok

  2. berkay dedi ki:

    aynen bendede onu söylüyoo Yardımcı olun ve de benim touch pet calışmıyooo yenı aldım kapttım actım calışmadı 🙁

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.