Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » Kayan Manşet » Uygulama » Yardımcı Araçlar » Avast Mobile Security – Android

Avast Mobile Security – Android

Avast Mobile Security uygulaması Android telefonunuzda ve tabletinizde kullanabileceğiniz kapsamlı bir güvenlik ve antivirüs uygulamasıdır. Devamı açıklama kısmında.

Avast Mobile Security uygulaması Android telefonunuzda ve tabletinizde kullanabileceğiniz kapsamlı bir güvenlik ve antivirüs uygulamasıdır.

Bu uygulama, telefonunuz kaybolduğunda onu uzaktan takip eder ve konum bulabilir. Ayrıca Android cihazınızı zararlı yazılımlara karşı koruyabilir. Çok sayıda özelliği bulunan bu uygulama telefonunuzda bulunduğu sürece başka bir güvenlik ya da koruma yazılımına ihtiyacınız kalmaz. Avast Mobile Security uygulamasının en önemli özelliği anti-theft özelliğidir. Anti-theft, telefonunuz ya da tabletiniz çalındığında onu uzaktan kontrol etmenizi sağlar. Böylece telefonunuzu kilitleyebilir, GPS izi sürebilir ya da hafıza silme ve benzeri müdahalelerde bulunabilirsiniz.

Avast Mobile Security uygulamasının başlıca özellikleri:

Network Sayacı: Android cihazınıza gelen ya da cihazınızdan giden veri transferini ölçer.

Widget: Android cihazınızda widget şeklinde görüntülenerek uygulamayı burada kontrol etmenizi sağlar.

SiteCorrect: Yanlış yazılan URL’leri otomatik olarak düzeltme niteliğidir.

Antivirüs özelliği: Bu özellik, Avast Mobile Security uygulamasını Android cihazınıza ilk olarak yüklediğinizde, cihazınızda daha önce yüklenmiş uygulamaları ve hafıza kartı içeriğini isteğinize bağlı olarak tarama özelliğidir. Daha sonra cihazınıza uygulama yüklemek istediğinizde ise bunları ilk kullanımda tarar.

Web kalkanı: Bu kalkan, uygulamanın, tarayıcınızda erişmek istediğiniz bir URL’yi tarayarak bunun güvenli olmadığını tespit ettiğinde erişimi engelleme kalkanıdır.

Tüm bu özellikler dışında Avast Mobile Security uygulaması web ve mesaj tarayıcısı için gelişmiş ayarlara sahiptir. Ayrıca yüklü uygulamaların amaçlarını ve erişim haklarını gösterir. SMS/Arama filtresi sizin seçtiğiniz bağlantıları filtreler. Uygulamaları boyutlarıyla listeleyerek CPU ve hafıza kullanımı bilgilerini verir. Uygulama sadece görevleri yerine getirirken çalıştığı için batarya ömrünü kısaltmaz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.