Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Advertorial » Haber » Kayan Manşet » Çevresel Ürün Beyanı (EPD) Nedir?

Çevresel Ürün Beyanı (EPD) Nedir?

Türkçe olarak Çevresel Ürün Beyanı olarak geçen EPD, Environmental Product Declarations kelimesinin İngilizce kısaltılmış halidir. Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (Life Cycle Assessment – LCA) yöntemi ile ISO 14025 kapsamında tanımlanmış olan bir ürünün veya servisinin ISO 14040 standartları kapsamında ayrıntılanarak değerlendirilip çevresel açıdan kendisinin şeffaf üretim politikalarına mevcut bir bildirim olduğunu belirten bildirimlerin bütünüdür.

Pazarlama sektörü açısından bakıldığı zaman ürünün kalitesinin bir garantisi olduğunu gösteren bu deklarasyonlar, ürün ya da hizmete ait olan çevresel performansları ekolojik ve emisyon açısından incelemekte olup EPD hazırlanması süreçlerinde firmalardan alınan bilgiler dahilinde Ürün Sınıflandırma Kuralları uygulanmaktadır.

Binaların devamlılığını büyük oranlarda kullandığı malzemelerin çevresel faktörlerine göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı EPD binaların devamlılıklarının belgelendirilmesi, çevre dostu malzeme kullanımı açısından da önemli olduğu için üreticiler tarafından günümüzde hızlı bir şekilde daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

cevresel urun beyani

Binanızın Satış Değerini Arttırın

Çevresel Ürün Beyanı: LEED, BREEAM ve DGNB tipi çevre dostu binaların sertifika sistemlerinde önerme ve kullanılma gibi durumların haricinde yeni geliştirilen Avrupa Yapı Ürünleri yönetmeliklerine uyum açısından da binalarınızın kalitesini arttırırken bu durumla doğru orantılı olarak satış değerlerini de yükseltmektedir.

Binanıza EPD sertifikası uygulayarak bu pazarda daha değerli bir konuma getirmek istediğiniz binanız ile ilgili çalışmaları ülkemizde Erketasarım markası ile birlikte yaparak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. EPD ile ilgili http://www.erketasarim.com/hizmet-epd–cevresel-urun-beyani- bağlantısında geniş kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.