Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » iOS » iPad » iPad 2 » Oyun » Disney’in Yeni iPad Oyun Türü Çok Sevilecek!

Disney’in Yeni iPad Oyun Türü Çok Sevilecek!

Disney, geleceğin oyun dünyasına dair önemli bir adım olarak ifade edilen yeni iPad oyun uygulamasını tanıttı. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en önemli özellik, oyunun fiziksel oyuncak arabalarla oynanıyor olması.

Klasik iPad oyunları, parmak hareketleriyle yapılan kontrol üzerine kurulmuştur. Parmakların ekrana dokunmasıyla gerçekleşen hareketlerle oynanan oyunlara alternatif bir yöntem geliyor. İlk kez Disney’in hayata geçirdiği bu yöntem, oyuncak arabaların iPad üzerinde hareket etmesi ile birlikte fiziksel ve dijital öğelerin bir araya geldiği oyunlar ortaya çıkıyor.

İlk olarak Pixar tarafından yaratılan Arabalar 2 (Cars 2) animasyon filminde oluşturan arabaların yer verildiği oyunda, iPad ekranı üzerinde hazırlanan yollar ve bölümler üzerinde oyuncak arabalar kullanılıyor. Oyun için özel olarak üretilen arabalar kısa bir süre sonra oyunun çıkmasıyla birlikte $20 etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun görülen ancak mutlaka büyüklerin de büyük ilgisini çekeceği beklenen oyunda, seçtiğiniz arabayı ekranın üzerine koyarak ilerleyeme başlıyorsunuz. Çeşitli engellerin ve rampaların yer aldığı oyunda yoldan çıkmadan görevleri tamamlamak gerekiyor. Son derece başarılı bir şekilde oluşturulmuş olan oyuncak ve ekran birlikteliği sayesinde hiçbir göze batan herhangi bir aykırılık yer almıyor. iPad ekranındaki çoklu dokunmatik sensörlerin başarılı algılayışları sonucunda oldukça akıcı bir şekilde oynanabilen oyunda her araba karakteri için hazırlanmış farklı kurgular mevcut. Bu sayede oyuncular sıkılmadan uzun süre bu yeni oyun türünün tadını çıkarabiliyorlar. Diğer yandan oyunda birçok bölüm ve senaryo olduğunu da ekleyelim.

Büyükler kadar çocuklar için de vazgeçilmez bir araç olmaya doğru ilerleyen iPad ve iPad 2 ile ortaya konan bu yeni oyun türü, var olan bu durumunun yoğunluğu bir adım öteye taşıyacağa benziyor. Apple Mağazaları ve Disney ürünlerin yer aldığı noktalarda önümüzdeki ay itibariyle satışa sunulacak Disney iPad oyun paketinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ve olası fiyatı hakkında henüz bilgi bulunmuyor.

Disney iPad arabalar oyununa ait tanıtım videosu

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.