Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Haber » Eğlenceli Oyun Türleri

Eğlenceli Oyun Türleri

En eğlenceli oyun türleri aslında kendisini Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da göstermeye başladı. 1970 sonrası gelişmeye başlayan bilgisayar teknolojisiyle oyunlarda çıkmaya başladı. Atari oyunlarını hepimiz çocukluğumuzdan hatırlarız. Atari her teknolojik üründe olduğu gibi Türkiye’ye geç gelip yaygınlaşması uzun sürese de daha geçtiğimiz 10 yıl önceye kadar en çok oynanan oyun cihazlarıydı. Öyle ki şuan bitme noktasına gelen internet cafelerin bir önceki formu atari salonlarıydı. Atari salonlarında hangimiz tekken, street fighter oynamadı ki.

Video oyunları yaygınlaşmaya başlayınca artık televizyonalra bağlı konsollar yerlerini bütünleşik bilgisayar içine yüklenebilen oyunlara bıraktı yeni nesil Mario oyununu oldukça fazla oynadı mesela. Her PC üreticisi kendi oyunlarını çıkarmaya çalıştı bunun yanında SEGA, EA Sports gibi oyun firmaları adından oldukça söz ettirdi.

MMORPG Oyunlar Sahnede

İnternet devrimiyle birlikte çoklu oynanan online oyunlar dönemi de açıldı. Hem tarayıcı üzerinden hem konsollardan hem de mobil akıllı cihazlar üzerinden oynanan oyunlar oldukça popüler. Her yaşa uygun oyun tiplerine ulaşmak artık oldukça kolay. MMORPG, RPG oyunları son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor. League of Legends (LoL), Clash of Clans, Metin 2, Wolf Team gibi oyunlar oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip.

eglenceli oyun turleri

Bu tip oyunların dışında daha niş bir kitleye hitap eden kart oyunları da bulunuyor. Örneğin eğlenmeyi aynı zamanda heyecanla oyun oynayıp vakit geçirmeyi seviyorsanız Casino Metropolun geniş oyun seçenekleri ile bunu deneyimleme şansınız bulunuyor. Kart oyunlarında takip yeteneğinizi ön plana çıkartıp ve biraz da şansınıza güvenip aksiyon alın. Yaptığınız hamleler sizi zirveye taşıyıp en gözde oyuncu olmanızı ve çok kazanmanızı sağlayacaktır.

Gelecek VR ile Şekilleniyor

Artık gelecek oyun sektörü VR (Virtual Reality) yani sanal gerçeklik öğelerini kullanmaya başlıyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Samsung işbirliği ile Samsung Galaxy Gear VR ürününü Facebook ile uyumlu çalışacağını belirtip kısa bir sunum yaparak açıklamıştı. Aynı zamanda Oculus Rift’te eşsiz bir artırılmış gerçeklik ile oyun deneyimi yaşatıyor. Gelecekte oyuncular VR ile birlikte kendilerini adeta oyunların tam da içinde hissedecek. Aynı zamanda Microsoft’un çıkardığı Hololens teknolojisi sayesinde oyunun kahramanlarını adeta evinizin içinde savaşırken gözlemleyebileceksiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.