Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Diğer » Haber » Fatih Projesi Tabletlerini Kim Üretecek?

Fatih Projesi Tabletlerini Kim Üretecek?

Milli Eğitim Bakanlığı altında gerçekleştirilmesi planlanan Fatih Projesi kapsamında geçilecek tablet bilgisayar eğitimlerine dair ürün araştırmaları başladı.

Bir süre önce “her öğrenciye tablet” sloganıyla dile getirilen ve Fatih Projesi’nin bir parçası olduğu belirtilen tablet eğitim düşüncesi ile ilgili üretici adaylarıyla görüşmeler başladı. Şu sıralarda Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ülkenin silikon vadisinde temaslarda bulunan Ekonomi Bakanı üzerinden gerçekleşen ön görüşmeler sonucunda Microsoft ve Apple, Türkiye için tablet üretmeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Fatih Projesi doğrultusunda ilk etapta 15 milyon adet tablet ihtiyacı bulunduğunu belirten yetkililer, proje kapsamında tablet üretecek şirketlerin Türkiye’ye yatırım yapmalarını ve ülkemizde AR-GE çalışmaları için gerekli altyapıyı sağlamaları gerektiğini ifade ettiler. Intel şirketinin de dahil olmak istediği projede önceliğin Türkiye’de üretim yapabilecek şirketler olduğu ve bu olanağa en yakın şirketin de Microsoft olduğunu belirtildi.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Toplam 1 Yorum Var

  1. ahmet dedi ki:

    valla verseler süper olur kitabları taşıy,taşıya öldüm valla her sabbah

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.