Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » İnceleme » Google Keep – Android Uygulama İncelemesi

Google Keep – Android Uygulama İncelemesi

Google, Android telefonlar ve Android tabletler için yeni not alma uygulaması olan Google Keep’i duyurdu. Keep, tablet uygulaması olarak son derece kullanışlı ve pratik.

[label style=”info”]İndirin[/label] Google Keep Android uygulamasını indirmek için “Google Keep – Android” isimli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Google Keep, Android 4.0.3 ve üstü Android işletim sistemi gerektirmekte. Keep’i indirdikten sonra istediğiniz Google hesabınızı seçiyorsunuz ve uygulamayı hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu Android uygulamasını diğerlerinden farklı kılan özelliklerinden biri https://drive.google.com/keep/u/0/ adresi üzerinden Google Drive web sitesine giderek tabletinizde ya da telefonunuzda aldığınız notları görebilmeniz. Uygulama, aldığınız her yeni notu ya da notlarınızda yaptığınız her değişikliği otomatik olarak senkronize eder.

google keep android tablet pc (1)

Google Keep Android uygulaması not alma yöntemlerini oldukça hızlı ve kapsamlı hale getirmiş. Bu yönüyle Android tabletinizde ya da telefonunuzda not alırken sizi hiç zorlamayacak olan Keep, not almak için birden fazla yöntem sunuyor. Bunlardan birincisi notu doğrudan başlangıç ekranındaki metin kutusuna yazmak. İkincisi, onay simgesine dokunarak bir not listesi eklemek. Diğeri de özellikle iki elinizi kullanamadığınız durumlarda oldukça yararını göreceğiniz mikrofon simgesine dokunarak sesinizi kaydetmek. Bu sırada Keep, söylediklerinizi yazılı metne çevirir ve not şeklinde kaydeder. Kaydedilen sesler silinmez. Son not alma yöntemi de kamera simgesine dokunup kamerayı açarak fotoğraf çekmek ve buna bir not eklemek.

google keep android tablet pc (2)

[label style=”info”]Eksiklik[/label] Uygulamanın bir eksikliği diyebileceğimiz yönlerinden biriyle bu sırada karşılaşıyoruz. Kamerayı açtığınız sırada daha önce çekilmiş fotoğrafları not almada kullanamıyorsunuz. Yani galeriye giderek bir fotoğraf seçemiyorsunuz.

google keep android tablet pc (3)

Notu görüntülerken sağ üstte göreceğiniz renk paletini kullanarak notun rengini değiştirebilirsiniz. Bu da notları birbirinden ayırarak kategorilendirmenizi sağlayacaktır. Ana ekranda bir nota uzun süre tıkladığınızda üstte “Paylaş”, “Arşivle” ve “Sil” şeklinde üç seçenek çıkar. Bir not ile işiniz kalmadığında onu isteğinize göre arşivleyebilir ya da silebilirsiniz.

google keep android tablet pc (4)

Paylaş seçeneğini kullanarak notu e-posta ile göndermeniz ya da Drive, Dropbox, Pocket gibi araçları kullanarak aktarmanız mümkündür. Google Keep uygulamasının özelliklerinden biri de ana ekranda iken menü tuşunu kullanarak “Tek sütunlu” ya da “Çok sütunlu” görünüme geçebilmenizdir. Tüm bu yönleriyle Google Keep, diğer Android not alma uygulamalarını bırakıp onu kullanmanız için oldukça fazla gerekçe sunuyor.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.