Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » Google Nexus 7 Android Tablet Çıktı

Google Nexus 7 Android Tablet Çıktı

2012 Google I/O Geliştiriciler Konferansı, Nexus 7 tabletin tanıtımıyla bu yıl Android pc alanında yepyeni bir ürünü karşımıza çıkardı.

Motorola’yı satın alıp dolaylı olarak Motorola XOOM’un doğrudan sahibi konumuna geçen Google, bu kez ASUS ile birlikte ürettikleri Nexus 7 Android tablet, Nvidia Tegra 3 ile son derece güçlü bir donanıma ev sahipliği yapıyor. Dört çekirdekli işlemci yapısına sahip olan ürünün 1.3 GHz frekanslı olduğunu belirtelim.

1 GB boyutunda bir ara bellek öğesinin yer verildiği Google tablet, 7 inçlik IPS ekrana sahip. 1280 x 800 HD çözünürlüğünde piksel derinliği bulunan üründe sadece bir kamera yer alıyor ve bu kamera 1.2 MP. GPS, mikrofon, ivmeölçer ve 802.11 a/b/g/n WiFi bağlantının yanı sıra mikro USB portu da cihazda mevcut.

340 gram gibi hafif diyebileceğimiz bir ağırlığı bulunan Nexus tablet, 10.45 mm incelikte. Kitap okuma açısında oldukça iddialı olan ürün Amazon tablet diye anılan Kindle Fire rakibi olarak da gösteriliyor.

Şu anda yurtdışında siparişe açılan Google Nexus tabletin 8 GB depolama alanına sahip olanı $199, 16 GB depolama alanına sahip olanı ise $249 üzerinden alınabiliyor. Ürünü alanlara $25’lık Google Play kredisi bedava veriliyor. Google Chrome Android uygulaması, varsayılan internet tarayıcısı olarak cihazda yer alacak.

Nexus 7 Android bilgisayarın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ve Türkiye fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ürün Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile gelecek.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.