Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Uygulama » Haftanın Android Tablet Uygulamaları, Ekim 11/1

Haftanın Android Tablet Uygulamaları, Ekim 11/1

Sizin için özel olarak seçilen en iyi Android tablet uygulamalarını bir dizi halinde sunuyoruz. İşte Ekim 2011’in ilk haftasında listemizde yer alan Android uygulamaları.

Barcode Scanner

 

Barcode Scanner, QR kod adı verilen şifreleme yöntemiyle şifrelenmiş kodları okuyabilen popüler bir Android QR kod uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden birçok veriyi tablet bilgisayara aktarabilir ya da okuyabilirsiniz. Kurulum ardından “Barkod Tarayıcısı” ifadesini alan uygulama ile Android Market uygulamalarına ait QR kodları da tanımlayabilirsiniz.

Talking Tom Cat 2 Free

 

Talking Tom Cat 2 Free, dünyanın en popüler dijital kedilerinden biri olan Tom’un üzerine kurgulanmış Android eğlence uygulamasıdır. Talking Tom Cat uygulamasıyla tanıştığımız Tom, sizin söylediklerinizi çok başarılı ve şirin bir şekilde tekrarlayabiliyordu. Aynı özelliğini koruyan Tom’un bu kez yapabildiklerinde artış var ve kullanıcılarını yeni bir ortamda, yeni özelliklerle karşılıyor.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express, en çok kullanılan fotoğraf düzenleme programlarından biri olan Photoshop’un Android için hazırlanmış olan ücretsiz bir Android fotoğraf uygulamasıdır. Bu uygulama ile birçok resim düzenleme işlemlerini sadece bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz. Çevirme, kesme, kırpma ve renk atama gibi temel işlemlerle birlikte çerçeve ve renk uygulamalarını da Adobe Photoshop Express üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Photoshop.com ile ücretsiz olarak verilen 2 GB boyutundaki depolama alanı da tüm Android tablet kullanıcılarına sunuluyor. Diğer yandan uygulama ile ortaya koyduğunuz fotoğrafları kolay bir şekilde paylaşma şansına sahipsiniz.

Adobe Flash Player

Adobe Flash Player, flaş altyapısı ile hazırlanmış medya, oyun ve içerik öğelerini görüntülemek için kullanılan bir Android flash uygulamasıdır. Bu uygulama özellikle Android tabletler üzerinden internette gezmek isteyenlerin mutlaka indirmeleri gereken parçacıklardan biridir. Diğer yandan sahip olunan Android cihaz için üretici tarafından hazırlanmış özelleştirilmiş bir işletim sistemi kullanılıyorsa, kullanıcıların flash desteği olup olmadığını kontrol etmeleri önerilir. Adobe Flash Oynatıcı deneyimini üst seviyede yaşamak için üründe Android 3.x ve üzeri bir işletim sistemi bulunması uygulama üreticisi tarafından tavsiye edilmektedir.

Battery Saver

 

Battery Saver, tablet pc üzerindeki bataryanın ömrünü olabildiğince uzun tutmak ve en iyi verimi almak için tasarlanan bir Android batarya uygulamasıdır. Taşınabilirliğin en önemli öğelerinden biri olan pil ömrü, bataryanın en ekonomik şekilde kullanılmasıyla doğrul orantılıdır. Bu nedenle arka planda çalışmasına gerek olmayan fakat farkında olmadığımız için çalışmayı sürdüren uygulamaları sonlandırmak gerekmektedir. Batarya koruyucu bu uygulama da kablosuz bağlantı (Wi-Fi), Bluetooth ve GPS gibi çok enerji harcayan özelliklerin kullanılmadığı durumlarda pasif kılınmalarını sağlar. Her ne kadar tüm bu özellikler elle aktif ya da pasif duruma getirilebilir olsalar da teker teker seçim yapmak pratik olmayan bir yöntemdir. Bunun yerine Battery Saver gibi pil ömrünü uzatıcı uygulamalar tek bir seçenekler tablet pilinin ömrünü uzatmanıza yardımcı olur.

Instant Heart Rate

 

Instant Heart Rate, sağlık sektörünün uzmanlarından oluşan bir jürinin yer aldığı “Mobile Premier Awards 2011” orijinal adıyla düzenlenen yarışmada 2011 en iyi sağlık uygulaması olarak gösterilen bir Android sağlık uygulamasıdır. Bu uygulama, kamera üzerinden kişinin nabız atışları ölçme özelliğine sahiptir. Tek yapılması gereken parmağın kamera üzerine konumlandırılması ve on saniye kadar beklemek. Uygulama, parmağın kamera üzerinde bulunduğu süre boyunca kişinin kalp atışlarını ölçerek dakika bazında nabız ölçümü yapmaktadır. Çeşitli sağlık kurumlarında denenen ve başarılı bulunan bu popüler sağlık uygulamasının ücretsiz sürümün yanı sıra Instant Heart Rate Pro ve Instant Heart Rate Classic isimli sürümleri de mevcuttur.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Toplam 3 Yorum Var

 1. kartalkaya19 dedi ki:

  Merhaba

  Bu paylaşım için teşekkür ediyor ve devamını rica ediyorum.Zira bu tür bilgilendirme yazılarınızın benim gibi müstakbel Androıd tablet kullanıcılarının(benim zenithink c91 tablet henüz gelmedi de) işine çok yarayacağına inanıyorum.

  uygulamalar konusundaki bu paylaşımların devamını diliyorum.İyi çalışmalar

  • Onur Şendere dedi ki:

   Merhaba.

   Bu yönde içerik üretimi düzenli bir şekilde devam edecektir, takip ettiğiniz için teşekkürler.

 2. can dedi ki:

  teşekürler güzel bir site takip edeceğim

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.