Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » iOS » iPad » iPad 2 » Oyun » Haftanın iPad Oyunları, Ekim 11/1

Haftanın iPad Oyunları, Ekim 11/1

Sizin için özel olarak seçilen en iyi iPad oyunlarını bir dizi halinde sunuyoruz. İşte Ekim 2011’in ilk haftasında listemizde yer alan iPad oyunları.

Jetpack Joyride

 

Jetpack Joyride, Barry isimli kahramanın sırtına geçirdiği jet motorlu ceket ile birlikte başlayan olayları konu alan iPad macera oyunlarından biridir. Özel bir merkezde üretilen jet ceketi giyen ve uçarak büyük koridorlarda ilerlemeye başlayan Barry’nin karşısına çıkan silah ve diğer engellerin aşılması gerekiyor. Diğer yandan tüm bunlar olurken olabildiğince çok altın toplanmalı ve yerdeki çalışanlar yok edilmeli. Fiyat performans açısından tercih edilebilir oyunlardan biri olan Jetpack Joyride oyunu başarılı grafikleri ve oynanabilirliği ile dikkat çekiyor. Tüm bunların yanı sıra oyunun Fruit Ninja yapımcılarının elinden çıktığı da belirtelim.

Monster Island HD

 

Monster Island HD, popüler oyun üreticisi MiniClip tarafından sunulan yüksek grafik özelliklerine sahip bir iPad bulmaca oyunudur. Bu oyunla birlikte karşımıza çıkan minik canavarları sahip olduğumuz birbirinden farklı özelliklerdeki beş ayrı silahla yok edebilir ve aşamaları geçebiliriz. Altı farklı canavarın olduğu oyun Canavar Adası diye bir yerde geçerken, oyunun temelinde fizik kurallarına bağlı kalınıyor.

SPY mouse

SPY mouse, Electronic Arts tarafından Firemint şirketine yaptırılan ve oldukça eğlenceli yapısıyla dikkat çeken bir iPad zeka oyunudur. Çevikliğin ve pratik zekânın öne çıktığı oyun, sahip olduğu grafik ve ses özellikleriyle oyun severi hemen kendisine bağlayabiliyor. Toplam 72 bölümün 6 ana başlık altında sunulduğu oyunda her ana bölüm grubunun sonunda büyük kedi ile karşılaşıyoruz.  Kimi zaman tuzakların öne çıktığı ve bu doğrultuda oyuncak farelerin kullanılabildiği SPY mouse oyunu, hemen her yaştan sevebileceği oyunlar arasında yer alıyor.

Where’s My Water?

Where’s My Water? isimli oyun, Disney’in sunduğu mobil oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sevimli timsahın banyo yapması için gerekli olan suyun ona ulaşmasını amaçlayan Where’s My Water, son derece eğlenceli öğeleri barındıran bir iPad bulmaca oyunu diyebiliriz. Oyunu hemen kavramak ve sunulan eğlencenin tadını çıkarmak mümkün olurken oyunda dört ana başlıktan oluşan toplam seksen bulmaca yer alıyor.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.