Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » iOS » iPad » iPad 2 » Uygulama » Haftanın iPad Uygulamaları, Eylül 11/1

Haftanın iPad Uygulamaları, Eylül 11/1

Sizin için özel olarak seçin en iyi iPad uygulamalarını bir dizi halinde sunuyoruz. İşte Eylül 2011’in ilk haftasında listemizde yer alan iPad uygulamaları.

Skype for iPad, dünyanın en popüler voip tabanlı servisi olan Skype tarafından hazırlanan bir iPad görüntülü konuşma uygulamasıdır. iPad için özel olarak şekillendirilmiş olan bu uygulama ile Skype hesapları arasında ücretsiz mesajlaşabilir, görüntülü ya da görüntüsüz arama yapabilirsiniz. Dileyen kullanıcılar kredi satın alarak ev ya da cep telefonlarını da arayabilirler.

Facebook, 600 milyonun üzerinde bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook tarafından hazırlanmış olan bir iPad sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama ile Facebook hesabınız üzerinden duvarınızı görüntüleyebilir ve haber kaynağına göz atabilirsiniz. Ayrıca mesajlarınızı okuyabilir ya da arkadaşlarınıza mesaj yazabilirsiniz. iPad Facebook uygulamasının anlık sohbet desteği sunduğunu da ekleyelim. Etkinlikler ve yerler gibi birçok Facebook parçacığını uygulamada bulmak mümkün.

Google Earth, Google tarafından hazırlanmış olan en çok kullanılan harita servisleri arasında yer alan bir iPad harita uygulamasıdır. Google Earth ile dünyanın fiziksel haritasını 3 boyut desteği ile görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulama bir yerden bir başka yere gitmek istediğinizde de size yardımcı olarak yol haritası çıkarabilmektedir. Google Earth ile konum temelli birçok işlevi yerine getirmek mümkün.

Shazam for iPad, herhangi bir yerde duyduğunuz ancak adını ve söyleyenini bilmediğiniz şarkıların kime ait olduğunu bulan bir iPad müzik uygulamasıdır. Uygulama, parçaya ait 15 saniyelik bir dinleme işlemini yerine getirdikten sonra internet üzerinden arama yaparak size parçanın kime ait olduğunu ve şarkıcının hangi albümünde bulunduğunu aktarır. İnternet bağlantısının olmadığı durumlarda dinlediğini kaydı belleğine alan uygulama, iPad’in internet bağlantısını sağladığını ilk anda arama çalışmalarına başlar. Shazam for iPad uygulaması ile YouTube üzerinden belirlenen parçanın videolarını da izlemek mümkün.

Skyfire Web Browser for iPad, mobil araçlar için hazırlanan en popüler tarayıcılarından biri olan ürünün iPad tarayıcı uygulamasıdır. Sekme özelliği ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bu iPad internet tarayıcının en büyük artılarından biri de iPad için flaş destekli bir internet deneyimi yaşatabilmesidir. İnternette gezinme sırasında kullanıcının ziyaret ettiği ve flaş içeriğe sahip olan siteyi hızlı bir şekilde HTML5 formatına sokan, bu sayede kullanıcının flaş ile hazırlanmış içeriği de görüntüleyebilmesini saplayan bu popüler tarayıcının aynı zamanda sosyal ağlarla uyumlu olduğunu da ekleyelim.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.