Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » iOS » iPad » iPad 2 » Uygulama » Haftanın iPad Uygulamaları, Eylül 11/2

Haftanın iPad Uygulamaları, Eylül 11/2

Sizin için özel olarak seçin en iyi iPad uygulamalarını bir dizi halinde sunuyoruz. İşte Eylül 2011’in ikinci haftasında listemizde yer alan iPad uygulamaları.

Foursquare, konum temelli çalışan en popüler sosyal ağ uygulamalarından biri olup arkadaşlarınızın nerede olduklarını takip etmenize ve onların da sizin nerede olduğunuzu bilmelerini sağlayan bir iPad sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama ile gittiğiniz şehir, mekân ve organizasyon gibi yerlerde bildirimler gerçekleştirebilir ve bir açıdan da konum geçmişi oluşturabilirsiniz.

Evernote, iPad kullanıcıları arasında en sık kullanılan ve tercih edilen bir iPad not alma uygulamasıdır. Bu uygulama ile dilediğiniz anda metin, görsel ya da ses temelli notlar alabilirsiniz. Bulut bilişim teknolojisini kullanan Evernote uygulaması ile nerede olursanız olun kaydedemediğiniz bir şey kalmayacak. Bir ajanda olarak rahatlıkla kullanılabilecek olan uygulamanın Windows programı olarak da sunulduğunu ve dilerseniz bilgisayarınızda da kullanarak eşleme (senkronizasyon) sağlayabileceğinizi ekleyelim.

Uçak Bileti by Maximiles, altı havayolu markasının yer verildiği ve bulucak.com altyapısını kullanarak işlemlerini yapan bir iPad uçak bileti uygulamasıdır. Şehir ve tarih girdileri üzerinden sizi yönlendirecek uygulama ile uçak bileti rezervasyonu ya da satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama kapsamında yer alan havayolu şirketleri ve havaalanları ile ilgili detaylı iletişim bilgilerine ulaşmak mümkün.

Dropbox, taşınabilirliğin her zamankinden daha önemli olduğunu günümüz yaşantısında, bulut bilişim altyapısını kullanarak dosyaların ya da dokümanların uzak bir kaynakta depolanmasını sağlayan popüler bir iPad depolama uygulamasıdır. Ücretsiz üyelikle başlayan süreçte kullanıcıya tahsis edilen alan, davet etme işlemleri ile daha da yüksek sınırlara taşınabilir. Dropbox uygulaması ile uzakta depoladığınız dosya ve dokümanlara internet üzerinden hemen her yerde ulaşabilirsiniz. Bilgisayar programı da bulunan üründe hem bilgisayar hem de mobil cihazdan ulaşılabilir ve uzaktaki sunucularda saklanan önemli verilere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Google Music, Google tarafından sunulan ve henüz beta aşamasında olan bir iPad müzik uygulamasıdır. Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri üzerinden erişim sağlayan kullanıcılara açık olan Google Müzik uygulaması ile çeşitli koleksiyonlar üzerinden müzik dinlemek ve sosyal medya araçları üzerinden paylaşmak mümkün oluyor. Sade bir müzik oynatıcı aracına sahip olan uygulamanın kısa süre sonra Türkiye üzerinden bağlanan kullanıcılara da açılması bekleniyor.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.