Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » iOS » iPad » iPad 2 » Uygulama » Haftanın iPad Uygulamaları, Eylül 11/4

Haftanın iPad Uygulamaları, Eylül 11/4

Sizin için özel olarak seçin en iyi iPad uygulamalarını bir dizi halinde sunuyoruz. İşte Eylül 2011’in dördüncü haftasında listemizde yer alan iPad uygulamaları.

 Photogene for iPad

 

Photogene for iPad, birçok önemli ve detaylı çalışmanın gerçekleştirilebildiği gelişmiş bir iPad fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinde son derece detaylı renk düzenlemesi yapabilir ya da birkaç kolay işlem sonrasında fotoğrafı kesebilir, kırpabilir, çevirebilir ya da onlara efekt verebilirsiniz. Görsellere metin ekleme desteği sunabilen iPad için Photogene uygulaması, 5 MP büyüklüğüne kadar olan fotoğraf dosyaları üzerinde işlem yapabilecek kapasitededir. Uygulamada bulunan geri al tuşu ve ileri al tuşu ile risksiz bir şekilde görseller üzerinde oynamak mümkün oluyor. Dileyen kullanıcılar uygulamayı sadece fotoğraflarını yeniden boyutlandırmak için de kullanabilir. Son olacak, bu görsel düzenleme uygulaması ile yapılan işlemler sonucunda ortaya konan fotoğrafları, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda kolayca paylaşmanın mümkün olduğunu belirtelim.

PhotoSync

 

PhotoSync, iPad ile çekilmiş ya da iPad üzerinde yer alan fotoğrafları bir başka cihaza ya da alana taşımayı sağlayan bir iPad fotoğraf uygulamasıdır. Uygulamanın sade arayüzü sayesinde sadece birkaç adımla istediğiniz kadar fotoğrafı taşımak mümkün hale geliyor. iPhone ve Mac gibi diğer Apple cihazlarıyla ön tanımlı olarak gelen uygulamanın bu cihazlarla olan iletişimi çok daha hızlı gerçekleşiyor ve bu avantaj taşıma işlemlerine de yansıyor. Dileyen kullanıcılar, FTP ya da Dropbox gibi uzak sunucu uygulamalarına da fotoğraf taşıyabilirler.

Sleep Cycle alarm clock

 

Sleep Cycle alarm clock, kaliteli uyku doğrultusunda hazırlanmış olan oldukça başarılı bir iPad uyku uygulamasıdır. Bu uygulama ile uykunuzun derinliği ve uyanmaya yakınlığı ile ilgili grafikler oluşturabilirsiniz. İvmeölçer sayesinde uyku esnasında bedenin hareketliliğini saptayan iPad, uygulama üzerinden uyku grafiği çıkarabiliyor. Yaşınıza göre yeterli uyku süresini doldurmuş kişiler için alarm özelliği bulunan Sleep Cycle alarm clock uygulaması, belirlediğiniz uyanma aralıkları için kurduğunuz alarmın uyanmanıza en uygun zamanda çalmasını da sağlayarak dinç bir şekilde güne başlamanızı sağlıyor.

Talking Tom Cat 2 for iPad

 

Talking Tom Cat 2 for iPad, dünyanın en popüler dijital kedilerinden biri olan Tom’un üzerine kurgulanmış iPad eğlence uygulamasıdır. Talking Tom Cat uygulamasıyla tanıştığımız Tom, sizin söylediklerinizi çok başarılı ve şirin bir şekilde tekrarlayabiliyordu. Aynı özelliğini koruyan Tom’un bu kez yapabildiklerinde artış var ve kullanıcılarını yeni bir ortamda, yeni özelliklerle karşılıyor.

Adobe Photoshop Express

 

Adobe Photoshop Express, en çok kullanılan fotoğraf düzenleme programlarından biri olan Photoshop’un iPad için hazırlanmış olan ücretsiz bir iPad fotoğraf uygulamasıdır. Bu uygulama ile birçok resim düzenleme işlemlerini sadece bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz. Çevirme, kesme, kırpma ve renk atama gibi temel işlemlerle birlikte çerçeve ve renk uygulamalarını da Adobe Photoshop Express üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Photoshop.com ile ücretsiz olarak verilen 2 GB boyutundaki depolama alanı da tüm iPad kullanıcılarına sunuluyor. Diğer yandan uygulama ile ortaya koyduğunuz fotoğrafları kolay bir şekilde paylaşma şansına sahipsiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.