Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Haber » iOS » iPad Mini ve PC Pazarı İçin Olası Tehlikeler

iPad Mini ve PC Pazarı İçin Olası Tehlikeler

iPad Mini Lansmanı’na bir günden az bir süre kaldı. Küçük tabletin PC pazarını nasıl etkileyeceği merakı da arttı. Merakımızı giderecek birkaç tahmini J.P. Morgan analisti olan Mark Moskowitz’den duyduk.

Tabletlerin PC’lerden daha fazla satıldığı göz önüne alındığında, iPad Mini, yine düşük fiyatlara hücum eden kullanıcı grubuna hizmet edecek gibi. PC’lere çok para vermektense tabletlere yönelmeyi seçen kullanıcı sayısı düşmedikçe iPad Mini, PC satışlarını daha da düşürecek.

Moskowitz bu düşüşe şöyle bir yorum getiriyor: “iPad Mini’nin hedef kitlesinde düşük fiyatları seven kullanıcılar var. Küresel ekonomik kriz de göz önüne alınırsa bunların, PC yerine iPad Mini’ye yöneleceğini düşünüyoruz.”

Ekonomik koşullar dolayısıyla PC almak yerine tablet satın almayı seçen bu alıcılar, genellikle, PC’nin ömrünün 4-5 yıldan 6-7 yıla kadar uzatılabileceğini düşünen kitleler. Yani PC almak yerine akıllı telefonlarını ya da tabletlerini iki üç kere değiştirmeyi yeğleyen kullanıcılar.

Fiyatının en az $249 olacağı söylenen iPad Mini için şu an $330’lık bir tutar belirlendiği, son gelen duyumlar arasında.

Apple’ın iPhone 5’te olduğundan daha yavaş adımlarla kullanıcılarla buluşturmayı planladığı; daha küçük boyutu, Retina ekran eksikliği ve daha küçük depolama birimi olan bu tablet için biçilen fiyat gayet yerinde gibi görünüyor.

Merakla beklenen iPad Mini, Kasım ayından itibaren Kuzay Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ya adım atacak ve Aralık ayında Asya ile Pasifik bölgesine ulaşacak.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.