Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » iPad Tahtını 2013’te Android Tabletlere Kaptıracak

iPad Tahtını 2013’te Android Tabletlere Kaptıracak

Finvista Advisors adlı şirket birleşmelerinden sorumlu danışmanlık firmasının analistleri 2013 ortalarında iPad’in tablet piyasasındaki hakimiyetini Android tabletlere kaptıracağını belirttiler.

Son yıllarda iPad her ne kadar piyasadaki liderliğini korumuş olsa da Android tabletler mobil dünyaya giriş yaptıkça bu liderlik bir miktar kan kaybetmeye başladı. 2010 yılının 3. çeyreğinde iPad tablet pazarında yüzde 87 Pazar payına sahipti ancak 2012’nin 3. çeyreğinde ise bu oran yüzde 50’ye kadar düşüş gösterdi.

Analizlere göre bu trend devam edecek ve Android tabletlerin kolektif olarak tablet pazarında elde ettikleri pay iPad’i 2013 ortalarında geride bırakacak. Zira son sekiz çeyreğin altısında Android tabletlerin satışındaki büyüme iPad’i geçmiş durumda.

Özellikle 2012 3. çeyreğinde iPad satışları iPad Mini ve 4. nesil iPad beklentisi nedeniyle düşüş gösterdi. Her ne kadar son çeyrekte ürünlerin ortaya çıkmasıyla yüzde 10 ile 15 arasında talep artışı meydana gelse de üçüncü çeyrekteki yüzde 18 oranındaki düşüşü maalesef karşılayamadı.

Android tabletlerin Amazon Kindle ve Google Nexus 7 gibi ekonomik tablet modelleri ile desteklenmesi sayesinde Android dünyasındaki hızlı yükselişin devam edeceği öngörülüyor.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.