Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Diğer » Haber » Windows » Lenovo IdeaPad Tablet P1 isimli Windows Tablet Tanıtıldı

Lenovo IdeaPad Tablet P1 isimli Windows Tablet Tanıtıldı

Tablet sektörünün geç açılan markalarından biri olan Lenovo, IdeaPad Tablet P1 isimli Windows tablet bilgisayarı tanıttı.

Lenovo’nun tablet dünyasına sunduğu IdeaPad Tablet P1 isimli ürünün özellikleri oldukça dikkat çekici. Intel 1.5 Ghz işlemci ile birlikte gelen 2 GB DDR2 800 MHz frekanslı ara bellek ile ürünün iyi bir performans sunması bekleniyor. Ana donanıma gömümü olan Intel HD ekran kartı da özellikle oyun severler ve sürekli yüksek çözünürlükte video izleyenler için iyi bir özellik.

10.1 inçlik, 1280 x 800 piksellik ekrana sahip olan Lenovo tablet, çoklu dokunuş imkânı da tanıyor. Bu imkânın yanı sıra ürünü kalemle kullanmak da mümkün. 810 gramlık bir ağırlığa sahip olan Windows tablet, 32 GB ya da 64 GB SSD dâhili depolama alanı seçenekleriyle sunulacak.

2 adet 5W gücünde hoparlörün yer aldığı bu üründe Wi-Fi (kablosuz bağlantı), Bluetooth, 3G desteği yer alırken; USB 2.0 köprüsü, mikro SD kart okuyucu ve SIM kart girişi de konumlandırılmış. Ancak üründe yer alan 0.3 MP değerindeki kamera oldukça düşük bir özellik teşkil ediyor.

6 saate kadar ürünü çalıştırabilen bir batarya yer alırken, ürünün Windows 7 sürümlerinden herhangi biriyle sunulacağı açıklandı.

Lenovo IdeaPad Tablet P1 isimli Windows tablet, büyük olasılıkla bu yılın sonuna doğru karşımızda olacak. Ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği ve çıkış fiyatı henüz belli değil.

Lenovo IdeaPad Tablet P1 fotoğrafları

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.