Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » Nexus 7 Tabletin İlginç Ekran Sorunu

Nexus 7 Tabletin İlginç Ekran Sorunu

Google’ın Google I/O 2012 Konferansında tanıttığı Nexus 7 tablet pc bir çeşit ekran sorunu ile gündemde.

Nexus 7 Android tablet henüz Türkiye’de satışa çıkmadı ancak ABD’deki kullanıcıların ürünle ilgili yaşadıklarını olumlu ve olumsuz deneyimleri duymaya başladık. Söz konusu deneyimlerin sonuncusu ve en ilginç olanı ise Google tablet bilgisayarın üzerindeki ekrana ait sorun. Birçok kullanıcının söylediğine göre ürünün ekranın ve ekranı Nexus 7 tabletin gövdesine bağlayan noktalarda normal kabul edilmeyecek gevşeklik ve oynamalar mevcut. İlk başlarda kullanıcıları tedirgin eden bu zayıflık ise ürünün köşelerden sıkıştırılması ile giderilebiliyor.

Tabletin ekranın gıcırdama sesleri ile başlayan sorunun biraz ilerleyebildiği kaydedilirken bu sesleri duymaya başlayan kullanıcıların hemen köşelerdeki ekranı gövdeyle birleştiren vidaları sıkmaları öneriliyor. Teknolojik bir cihaz için oldukça garip bir sorun ve çözüm yöntemi açıkçası.

Ucuz Android tablet bilgisayar tercihi olarak sunulan ve asıl hedefin Google Play – eski adıyla Android Market – üzerinden içerik satışı yapmak olan ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği ve resmi fiyatı ise henüz belli değil.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.