Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » Son 7 » Nvidia Tegra 3, Dört Çekirdekli Android Tablet Görüntülendi

Nvidia Tegra 3, Dört Çekirdekli Android Tablet Görüntülendi

Tablet dünyasının önemli donanım oyuncularından biri olan Nvidia, Kal-El Projesi kapsamında geliştirdiği Tegra 3 yonga seti ile birlikte gelen 4 çekirdekli işlemcisi görücüye çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen bir fuar kapsamında kullanıcılarla buluşan ZTE markasına ait T98 isimli tablet, sahip olduğu Nvidia Tegra 3 yonga seti ve bu sette yer alan 4 çekirdekli işlemci ile bir ilke imza atmış oldu. Zira bu cihaz, 4 çekirdekli işlemciye sahip ilk tablet!

1.5 GHz frekansında çalışan ZTE tablet, 1 GB değerindeki ara bellek (RAM) donanımı ile hız konusunda üstün bir performansın sinyallerini veriyor. 16 GB dâhili depolama alanı bulunan cihaz 7 inçlik ekrana sahip olmasına rağmen 1280 x 800 piksellik görüntü üretebiliyor.

Arka bölümünde 5 MP ve ön bölümünde 2 MP olmak üzere iki adet kamerası bulunan cihaz, 1080p HD değerlerinde video çekimi yapabilecek güce sahip. 11.5 milimetrelik inceliği bulunan cihazın akranlarına göre pek ince olduğunu söyleyemesek de, Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve ivmeölçer özellikleri de eklenince ortaya dikkat çekici bir ürün çıkıyor.

Android 3.2 Honeycomb işletim sistemi ile birlikte görüntülenen bu Android tablet bilgisayarın ne zaman satışa sunulacağı ve sahip olacağı etiket fiyatı hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.