Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Diğer » Haber » Parke Çeşitleri, Kalite Farkları ve Fiyatları

Parke Çeşitleri, Kalite Farkları ve Fiyatları

Evlerinde herkes yerlerde parke görmek ister. Parke yer döşemeleri arasında en kaliteli üründür. Oldukça dayanıklıdır. Türk ve ithal parkeler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Laminat parkeler çok fazla tercih edilmektedir bunun sebebi ise kaliteli olmalarıdır. Parkede kalite parkenin kalınlığı ile ölçülmektedir. Parke ne kadar kalınsa o kadar kaliteli ve dayanıklıdır.

Evinizin dekorasyonunu yaparken ve döşeme yaparken dikkat etmeniz gereken ilk konu evin zeminidir. Bu işin ustasına zemini gösterdikten sonra ve parkenizi seçtikten sonra zemine uygun bir uygulama yapılacaktır. Masif parke hakkında her şeyi size aktarabilir ve masif parke kullanıp kullanmamanız gerektiğini size söyleyecektir.

parkeParkeler arasında laminat parke, masif parke, lamine parke, su geçirmez parke gibi çeşit çeşit kategoriler oluşturulmuştur. Bu kategoriler sizin evinizde veya ofisinizde kullanmak istediğiniz ürünü daha kolay seçmenizde yardımcı olacaktır. Ayrıca kalite farkları da ortaya çıkmaktadır. Parke fiyatları da bu kategorilere ve kaliteye göre değişebilmektedir.

 

Günümüzde çok dayanıklı ve kaliteli parkeler üretilmektedir. Özellikle Çamsan gibi yerli parkeler önemli gelişmeler kaydetmiştir. Dekorasyon firmaları parkeleri satarken bu tarz kalitelerden bahsettikleri için kullanıcılar en kaliteli ürünleri evlerinde görmek isterler ve kaliteli ürünleri tercih ederler. Bu da parke üreticileri arasında bir rekabet oluşmasını sağlamıştır. Parke fiyatları sürekli değişiklik gösterirken, bir de bu işi yapacak kişiye işçilik ücreti vereceğinizi düşünürseniz biraz maliyetli olacaktır ancak ucuz parke bulursanız bu maliyeti düşürebilirsiniz.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.