Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » Samsung Galaxy Tab 7.7 Duyuruldu

Samsung Galaxy Tab 7.7 Duyuruldu

Samsung, IFA 2011 kapsamında Super AMOLED Plus ekrana sahip olan Galaxy Tab 7.7 isimli tableti tanıttı.

Kısa bir süre önce varlığına dair çeşitli iddialar ortaya atılan Galaxy Tab 7.7 isimli Android tablet IFA 2011 kapsamında tanıtılan ilk ürünlerden biri oldu. Birçok özelliği ile öne çıkan tablet, ekranı, işlemci ve batarya gücü ile görenleri büyülüyor.

7.89 milimetrelik mükemmel bir inceliğe sahip olan yeni Galaxy Tab sadece 335 gram ağırlığında. Bu bir yerden bir yere taşımak son derece kolay ve pratik görünüyor. Akıllı telefonlarda yer alan ve birçok açıdan oldukça beğenilen Super AMOLED ekran özelliği ilk kez bir tablette kullanılıyor. 1280 x 800 piksellik Super AMOLED Plus ekran özelliğine sahip olan Galaxy Tab 7.7 isimli üründe yer alan 1.4 GHz gücündeki çift çekirdekli işlemci ile ürünün üstün bir işlem gücüne sahip olacağı ortada.

Samsung TouchWiz arayüzü ile güçlendirilmiş olan Android 3.2 Honeycomb işletim sistemi, 7 inçlik tabletlerde yer almaya başladı ve bu Samsung tablet de o ürünlerden biri olacak. HSPA+ 21 Mbps değerinde kablosuz bağlantı kapasitesine sahip olan üründe yer alan 5100 mAh değerindeki bataryanın ürüne çok önemli bir artı koyacağını söylemek zor değil. Zira bu batarya ile üründe 10 saate kadar video oynatabilmek ve çok uzun bir süre şark etmeden beklemede bırakabilmek mümkün olacak.

1080p Tam HD videoları oynatabilecek güce sahip olan ürünle birlikte DivX çözücüsü de unutulmamış. 16, 32 ve 64 GB dâhili depolama seçenekleri ile sunulacak üründe, bu değerlere artı olarak 32 GB’a kadar mikro SD bellek desteği sunan Galaxy Tab 7.7 birçok çok oynatım cihazıyla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Tabletin arka kısmında 3 MP değerinde ve ön kısmında 2 MP değerinde toplam iki kamera bulunduğunu da son olarak ekleyelim.

Ürünü çıkış fiyatı ve Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz belli değil.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.