Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » Samsung Galaxy Tab 7 Plus ile Tanışın

Samsung Galaxy Tab 7 Plus ile Tanışın

Henüz bir tablet almadıysanız ve/ya Galaxy Tab 10.1 ya da Galaxy Tab 8.9 almayı düşünüyorsunuz durun! Seçenekleriniz arasına koyabileceğiniz Galaxy Tab 7 Plus isimli bir Samsung tablet daha geldi.

Samsung’un tablet sektörüne adım atmasını sağlayan ilk tablet olana Galaxy Tab 7 isimli cihazın boyutlarında yeni bir cihaz geliyor: Galaxy Tab 7 Plus. Bu cihaz, adı üzerinde bir şekilde 7 inçlik boyutu olan bir ekrana sahip. PLS özelliği bulunan LCD ekranın ürettiği çözünürlük değerleri ise 1024 x 600 piksel şeklinde. Android 3.2 Honeycomb işletim sistemini üzerinde barındıracak olan bu Android tablet, Samsung TouchWiz arayüzü ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak.

Exynos marka 1.2 GHz frekansında işlem yapan çift çekirdekli işlemcinin yer aldığı ürünün bu özelliğine 1 GB değerinde ara bellek (RAM) donanımı eşlik edecek. 16 ya da 32 GB depolama alanı seçenekleriyle satın alınabilecek bu yeni Samsung tablet, mikro SD kart desteği sayesinde arttırılabilir hafıza özelliğini kazanıyor. Arka bölümünde 3 MP ve ön bölümünde 2 MP olmak üzere iki adet kameranın bulunduğu ürün ile 720p değerlerinde video kaydı gerçekleştirmek mümkün kılınıyor.

Bağlantı özelliklerine değinecek olursak, cihazın 3G desteği bulunmasının yanı sıra Wi-Fi (kablosuz bağlantı) ve Bluetooth 3.0 yeteneklerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan GPS donanımın da iliştirildiği üründe USB 2.0 köprüsü bulunuyor.

Galaxy Tab 7 Plus tabletin kısa bir süre sonra satışa sunulacağı ve Avrupa’da ilk olarak Birleşik Krallık topraklarına geleceği ifade edilirken ürünün fiyatı hakkında bilgi verilmedi.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.