Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Diğer » Haber » Tablet S İsminde Karar Kılan Sony, İlk Tableti Çıkarıyor

Tablet S İsminde Karar Kılan Sony, İlk Tableti Çıkarıyor

Sony’nin uzun süredir beklenen tablet bilgisayarlarına dair çıkış tarihini de içeren haberler gelmeye devam ediyor.

İngilizce yayın yapan Engadget isimli teknoloji sitesinin ulaştığı bilgiye göre Sony, Tablet S ismini taşıyacak olan ilk Android tablet bilgisayarını satışa sunmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki Eylül ayının ilk yarısında çıkacağı iddia edilen Sony Tablet S isimli cihazın ismi daha önce Sony S1 olarak ifade ediliyordu.

Sony S isimli Android cihazın özelliklerine kısa bir göz atacak olursak, ürünün Android 3.1 Honeycomb işletim sistemini kullanacağını söyleyebiliriz. 9.7 inç boyutunda 1280 x 768 piksel çözünürlüğünde bir ekranı bulunacak olan Sony tablet üzerinde 5 MP ve 3 MP olmak üzere iki adet kamera yer alacak. Diğer birçok Sony ürünüyle iletişim kurabilecek bir yapısının bulunacağı iddia edilen üründe DLNA desteği de yer alacak.

Sony şirketi tarafından sunulan geniş ürün yelpazesi, Sony S ürünleriyle birlikte farklı bir alana sürüklenebilir. Zira şirket, var olan teknoloji ürünlerinin olabildiğince tablet ile birlikte hareket etmesini istiyor. Tabletlerin önemli özelliklerinden biri de kişiye özel eğlence ve oyun uygulamalarına yer verebiliyor olmasını. Bunu değerlendirmek isteyen Sony, PlayStation Certified isimli özellikle birlikte tablet üzerinde popüler oyun konsolun oyunlarının oynanabilmesini sağlamak istiyor.

Oyun özelliğini PlayStation ile güçlendirmeyi amaçlayan Sony’nin tek planı bu değil. Sony S üzerinde müzik dinleme, kitap okuma ve film izleme gibi özelliklerin gelişmiş uygulamalarla sağlanması hedefleniyor. Ürüne ait birçok aksesuarın da ürünle birlikte geleceği belirtelim.

Sony S tabletin çıkış fiyatı ve Türkiye satış bilgileri henüz açıklanmış değil.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.