Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Diğer » Haber » Tatil Dönemlerinde Ucuz Uçak Biletleri

Tatil Dönemlerinde Ucuz Uçak Biletleri

Tatil dönemlerinde bilet bulamamak ülkemizde normal bir olay haline geldi. Özellikle uçak biletleri tatil dönemi gelmeden 1 ay öncesinden tükeniyor. Eskiden bu durum otobüs biletleri için geçerliyken günümüzde artan ilgi sayesinde uçak biletleri tatil dönemlerinde hemen tükeniyor.

http://www.ucakbiletiuzmani.com/ara/0-100-dolar,1 0-100 TL arası biletleri incelediğinizde çoktan tükendiğini göreceksiniz. Çünkü erken alınan biletlerin ucuz olduğunu bilenler çoktan bu biletleri tüketmiş oluyor. Erken alınan çoğu bilet promosyon kapsamında satıldığı için ve müşteriler bunu bildiği için ilk önce bu biletlerden yararlanmak için adeta yarışa giriyor. Uçak firmaları ekonomi sınıfının bir kısmını ucuz uçak bileti olarak yani promosyon uçak bileti olarak ayırır. Ayırdıkları bu biletleri ilk olarak satışa sunarlar. Yani sefer yapılmadan çok önce alınan biletler oldukça uygun fiyata gelmektedir.

ucuz ucak biletiTatil dönemlerinde veya normal günlerde son gün veya sefere 1-2 gün kala alınan biletlerin çok fazla fiyatlarda olduğunu göreceksiniz. Uçak firmaları koltuklar doldukça fiyatı yükseltirler. Eğer uçak dolmadıysa koltukların dolması için çeşitli kampanyalar düzenlenebilir. Bu kampanyalar sayesinde de ucuz uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Ucuz uçak bileti bulmak için aslında sürekli olarak takibe gerek yoktur. Erken bilet alımı her şeyin çözümüdür. Bunun yanında uçak biletleri hakkında fikir veren turizm bloglarını da takip ederek ucuz uçak bileti bulmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz. http://www.ucakbiletiuzmani.com/ara/avrupa,1 olduğu gibi. Kampanyalardan e-mail yöntemi ile haberdar olmak istiyorsanız yine bu blogların veya uçak firmalarının web sitelerindeki e-mail sistemlerine mail adresinizle birlikte kayıt olabilirsiniz. Böylece kampanyalar ilk olarak size duyurulur. Tatil dönemlerinde uçak bileti bulmak çok zordur. Çok önceden bu biletler tüketilmiştir. Ancak siz de tatiliniz kesinleştikten sonra tatil gelmeden önce biletinizi rezerve ederek ucuz biletlere sahip olabilirsiniz. Bırakın uçak biletini, diğer karayolları seyahat imkanları dahi tatil dönemlerinde çok zor bulunmaktadır. Bu dönemlerde yaşanan yoğunluktan sonra hafta içi uçak biletlerine olan ilgi inanılmaz bir şekilde düşüyor ve uçak firmaları kampanya düzenlemek durumunda kalıyor.

Eğer imkanınız varsa bu dönemlerde bilet almanızı önermekteyiz. Tabi genellikle tatil dönemlerinde insanların izini olduğu için ve bayram ziyaretleri yapmak için yolculuk yaptığını varsayarsak bu tarihlerde ilgi olmaması çok doğaldır. Uçak bileti alırken bir de dikkat edilmesi gereken konu gidiş-dönüş bileti alınmasıdır. Firmalar çift yönlü biletlere daha fazla tolerans göstermektedir ve fiyatta indirim uygulamaktadır. Eğer döneceğiniz tarih belli ise uçak biletinizi çift yönlü alarak daha ekonomik kılabilirsiniz. Ucuz uçak bileti bulmanın çok fazla yolu vardır ancak temel olarak bu kuralları kesinlikle uygulamanız gerekmektedir. Erken rezervasyon ucuz bilette en temel konudur.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.