Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Haber » Türkçe Kart Oyunları

Türkçe Kart Oyunları

Günümüzde oyun sektörü oldukça form değiştirdi. 90’lı yıllardan itibaren başlayan video ve görsel oyunlar yaşantımızın içindeki birçok konuyu ele aldı. Bazen savaşlardan, bazen çizgi film ve sinema sektöründeki karekterlerden bazen sokakta okulda evde oynanan offline oyunlar sonrasında bilgisayarlarımız, tabletler ve telefonlara girmeye başladı. Hatta 2000’li yıllarda konsol oyunları Sony Playstation, Microsoft Xbox, Nintendo gibi marka ve modellerle tüm oyunseverlerin düşlerini hayal dünyalarını süsledi.

HTML 5 Oyunlar Popüler

Tabiki tüm bunları söylerken çocukların ilkokul dönemlerinde vazgeçilmezleri arasında olan flash tabanlı oyunları unutmamak gerekli. Yıllarca popüler olan flash tabanlı oyunlar bir geçiş döneminde Unity destekli 3D yani 3 boyutlu oyunlara bırakmıştı. Ancak dünyadaki Chrome, Safari gibi internet tarayıcıların flash desteğini sona erdirmeye başlamasından sonra artık browserlarda çalışan ve platform bağımsız olan HTML 5 teknolojisiyle bir arada çalışan HTML 5 oyunlar çıktı. HTML 5 oyunlar sayesinde bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza her hangi başka bir eklenti yüklemeden HTML 5 destekli tarayıcılarda istediğiniz gibi oyun oynayabiliyorsunuz. Böylece daha hızlı ve görsel açıdan daha zengin eğlenceli bir oyun deneyimi yaşamak mümkün oluyor.

kart oyunlari

Her yaştan kullanıcının beğenisine göre oyun kategorileri yer alabiliyor, bazıları spor oyunlarını severken bazıları RPG yani Role Playing Game Türkçe’de rol yapma oyunu diye geçen online oyunlar oynayabiliyorlar. Bazı oyuncular ise Türkçe Casino ortamlarında sunulan kart oyunlarına merak salabiliyor. Arkadaş ortamında oynanan pişti, batak, okey, poker, blackjack gibi oyunların bilgisayarlardan sonra mobil akıllı telefonlar için uyarlanmış şekilleri de Google Play Store ve Apple App Store uygulama marketlerinde bulunuyor.

Türkçe Oyunlar Gelişmeye Devam Ediyor

Özellikle Türkçe kart oyunu bulmak oyun sektöründe biraz zor. Türk oyun geliştiriciler bu gibi oyunları geliştirmek isteyebiliyorlar. Bu oyunları yaygınlaştırmak için arkadaşlarınızla birlikte daha fazla vakit geçirip öneride bulunmak gerekiyor. Aynı zamanda kart oyunlarının ana dinamikleri olan çoklu oyun deneyimini kesintisiz yaşamak için doğru platformda oyunları oynamak oldukça mantıklı olacaktır.

Telefonlarınızla değil bilgisayarlar aracılığı ile de Türkçe kart oyunlarını dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Bu tür oyunlar dikkat ve özen gerektirebilir bunun için daha fazla oynayarak pratik yapmak sizi rakiplerinize karşı daha güçlü kılar. Aynı zamanda daha fazla kazanmanızı sağlar. Daha fazla kazanmak için deneyimlerinizi artırın ve ipuçlarını uygulayın.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.