Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Android » Haber » Kayan Manşet » Uygulama » Yaşam » Turkcell Güvenlik – Android

Turkcell Güvenlik – Android

Turkcell Güvenlik uygulaması, Android cihazlarda kullanabileceğiniz bir acil durum uygulamasıdır. Devamı açıklama kısmında.

Turkcell Güvenlik uygulaması, Android cihazlarda kullanabileceğiniz bir acil durum uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde acil bir durum söz konusu olduğunda hem İlk Yardım, Polis İmdat gibi acil numaraları kolayca arayabilir hem de yakınlarınızı haberdar edebilirsiniz. Bu aramalar sırasında uygulama, konumunuzu karşı tarafa otomatik olarak bildirecektir.

Konumunuzu arama ile bildiremediğiniz durumlarda uygulama üzerinden çabucak bir SMS, MMS ya da e-posta oluşturarak yakınlarınıza bildirmeniz mümkündür. Durumunuzu sosyal ağlarda duyurmak için de ayrıca uygulamadan faydalanabilirsiniz. Tüm bu konum bilgisi gönderme işlemlerinin sadece yurt içinde yapılabildiğini de belirtelim. Yurt dışına çıktığınızda uygulama üzerinden çağrı yapabilseniz dahi karşı tarafa konum bilgileriniz gönderilememektedir.

Uygulama acil numara aramalarında ve SMS gönderimlerinde coğrafi koordinatlarınızı karşı tarafa iletir. MMS gönderdiğinizde üzerinde konumunuzun gösterildiği bir harita gönderilir. E-posta gönderdiğinizde ya da sosyal ağlarda paylaşım yaptığınızda konumunuzun belirtilmesi için Google Maps’ten yararlanılır.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.