Gündemdeki Konular:
Türkiye'nin Tablet Geni » Haber » iOS » Ucuz ve Küçük Olası Yeni iPad: iPad Mini

Ucuz ve Küçük Olası Yeni iPad: iPad Mini

Aylardır, Apple’ın 7.85 inç boyutunda iPad Mini üzerinde çalıştığı haberleri dolaşıyor. Henüz bir kesinlik kazanmamış olsa da söylentiler mini iPad’in Kasım ayında 299 USD fiyatla sunulacağı yönünde.

Bir büyük teknoloji şirketinin planları hakkındaki dedikodulara inanmak doğru olmaz; özellikle de bu dedikodular, Apple gibi bir şirket hakkında yapılıyorsa. Fakat bu haber iki saygın gazetede yer aldı: The Wall Street Journal ve Washington Post. Gazetelerde, ismini vermek istemeyen fakat haberle yakından ilişkili olan iki kişi, söylentileri doğrulamış ve şunları eklemiş: iPad Mini; iPhone’da, Mart ayında piyasaya çıkan iPad’de ve Macbook Pro’da bulunan yüksek çözünürlüklü Retina Display’e sahip olmayacak.

8 GB’lık model için depolama alanının genişletilip genişletilmeyeceği henüz bilinmiyor. Duyumlar, iPad Mini’nin, Nexus 7’ye rakip olacağı ve iPod Touch kadar, hatta piyasadaki 7inçlik en ince Android Tablet’ten dahi, daha ince olacağı yönünde. Aynı zamanda, iPad Mini’nin bir 3G versiyonu da olacak. Nexus 7 ile karşılaştırıldığında, iPad Mini’nin aynı yükseklikte olduğu fakat ondan biraz daha geniş olduğu söylenebilir.

Bilindiği gibi Apple’ın Brezilya’da bir fabrikası var. Şu anda iPad Mini için Çin’de birçok üretim öncesi test yapılıyor olsa da, esas üretim Brezilya’da yapılacak.

Daha küçük bir tablet ilgi görür mü?

Tablet piyasasında mevcut tabletlerin şu an %60’ını 9,7inç ekranlı iPad’ler oluşturuyor. Fakat görülen o ki, Samsung, Amazon ve Google’a ait daha küçük tabletler pazarı doldurmaya başladı. Kindle Fire, nispeten daha düşük fiyatla (199$) ve daha kolay taşınabilir olmasıyla iyi satış yapmıştı.

Analiz şirketi IDC, geçen ay, Apple için iPad’in daha küçük ve daha ucuz bir versiyonu tanıtılırsa, tablet pazarında payının artabileceğini öne sürmüştü.

Dokunmatik klavyeli daha büyük bir tablet, insanların, yolculuk sırasında dahi laptop taşımaya ihtiyaç duymadan iş yapabilmelerini sağlayacağı için, ilgilenmelerini sağlayabilir ve satış patlaması yaşanabilir.

Paylaş, arkadaşların da okusun!

Toplam 1 Yorum Var

  1. akon dedi ki:

    şu anda herkesin aklı iphone 5 te bence kimse ipad le falan ilgilenmiyordur. Bakalım iphone 5 nasıl birşey olacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


Bumerang
tablet

© 2014 Tablet.gen.tr - Tüm hakları saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.